Blog
Jaka jest dopuszczalna prędkość pojazdów złączonych w celu holowania?
Holowanie auta jest dość prostą czynnością, która wymaga jednak nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale i znajomości przepisów, a zwłaszcza treści ustawy Prawo o ruchu drogowym. Niestety, niektóre artykuły mogą być nie do końca jasne dla kierowców. Choć dość rzadko musimy podjąć się holowania samochodu, to jednak zawsze warto być odpowiednio na to przygotowanym. Dotyczy to również dopuszczalnej prędkości pojazdów złączonych. Co trzeba wiedzieć na ten temat?
Kto może holować samochód na autostradzie?
Choć wszyscy kierowcy zgodzą się, że właściwie nie ma żadnego dobrego miejsca na usterkę pojazdu lub awarię samochodu, to jednak środek ruchliwej autostrady jest szczególnie niesprzyjający. Niestety, tego rodzaju sytuacje mogą przydarzyć się każdemu – nawet najbardziej doświadczonym kierowcom. W naszym artykule wyjaśniamy, jak należy się wtedy zachować i w jaki sposób zorganizować bezpieczne holowanie auta na autostradzie.
Holowanie czy laweta - na co się zdecydować?
Co zrobić, gdy samochód po awarii bądź kolizji nie nadaje się do dalszej jazdy? Lepiej wezwać lawetę czy zdecydować się na holowanie samochodu? Jakie rozwiązanie jest tańsze i wygodniejsze? Istnieją przypadki, kiedy kierowca może zdecydować się jedynie na lawetę. Jak zachować się na autostradzie?
Co oferuje pomoc drogowa assistance?
Co zrobić, gdy auto odmówiło posłuszeństwa? W pierwszej kolejności dzwonimy do kogoś z rodziny lub przyjaciół, czasem samodzielnie próbujemy usunąć usterkę. Niestety, czasem nawet najlepsze chęci nie wystarczą. Co zrobić, gdy konieczna będzie interwencja lawety? Warto uwzględnić to, co oferuje pomoc drogowa assistance, by nie przepłacać za realizację usług.
Kiedy auto kwalifikuje się do holowania?
Nagła awaria pojazdu może przydarzyć się każdemu kierowcy. W niektórych przypadkach jedyną szansą na bezpieczne dojechanie do zaufanego warsztatu samochodowego jest holowanie auta. W jakiej sytuacji nasz pojazd może kwalifikować się do holowania? Jakich zasad należy bezwzględnie przestrzegać?
Dlaczego przy holowaniu auta warto skorzystać z pomocy drogowej?
Nawet najlepszym kierowcom zdarzają się sytuacje, kiedy auto po prostu odmawia posłuszeństwa. Awaria, usterki i inne poważne problemy zmuszają nas do wezwania pomocy drogowej. Warto skorzystać z usług doświadczonych ekspertów, którzy udzielą nam specjalistycznej pomocy w trasie. Dlaczego warto zadzwonić po pomoc drogową w przypadku holowania samochodu?
Jak powinien być oznakowany holowany samochód?
Awarie samochodu – niezależnie od skali ich złożoności – bywają stresujące dla każdego kierowcy, nawet tego najbardziej doświadczonego. Kłopotliwe i uciążliwe są zwłaszcza te usterki, które uniemożliwiają kontynuowanie dalszej jazdy. Najczęściej stoimy przed wyborem: albo korzystamy z lawet, albo wybieramy holowanie przez inny pojazd. Jak oznaczyć holowany samochód?
Czym się różni hol giętki od sztywnego?
Nawet najlepszym kierowcom może przydarzyć się nagła awaria, która unieruchamia pojazd. W takich nieprzewidzianych sytuacjach należy podjąć szybką decyzję i przeprowadzić bezpieczne holowanie. Jak powinno ono wyglądać w świetle przepisów prawa? Czym się różni hol giętki od sztywnego? W naszym artykule przedstawiamy najważniejsze różnice między tymi metodami holowania.
Jak holować samochód zgodnie z przepisami?
Auto z różnych powodów może odmówić posłuszeństwa na trasie. Niestety, zdarzają się awarie, które unieruchamiają pojazd. Cała sytuacja najczęściej kończy się wezwaniem lawety lub holowaniem. Warto jednak wiedzieć, że prawidłowe holowanie samochodu to dość wymagająca czynność. Jak to robić zgodnie z prawem?
Metody holowania samochodów osobowych
Samochód – jak każda inna maszyna – może odmówić posłuszeństwa w najmniej oczekiwanej sytuacji. Jeśli nie możemy od razu usunąć awarii, warto wezwać lawetę lub zwrócić się o pomoc w holowaniu auta przez inny pojazd. W niektórych przypadkach odholowanie samochodu do serwisu lub na parking może być opłacalnym rozwiązaniem. Jakie są metody holowania?